Zayıflamanın Bir Diğer Yolu Beyaz Lahana

Zayıflamanın Bir Diğer Yolu Beyaz Lahana

Çeşitli çeşitli yemeklerde kullandığımız beyaz lahananın yapılan araştırmalar sonrası bir faydası daha ortaya çıktı. Bağışıklık sistemini güçlendiren , KANSER önleyen ve daha bir çok yararı olan bu sebzenin yeni bulunan faydası nedir ?

Zayıflatan Etkisi

KIŞ aylarında hastalığın çok olması bağışıklık sisteminin zayıf olmasından kaynaklandığını biliyoruz. Bu aylarda beyaz lahana tüketmek bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Bunun yanında sadece beyaz lahana tüketmekle kalmayıp düzenli ve dengeli beslenmekte gerekli. Beslenme ve DİYET Uzmanı Dilem İrkin Koçan bağışıklık sisteminden kansere kadar faydalı olan bu sebzenin kilo vermeyede yaradığını belirtti. Tok tutma ve toksinlerden vücudu arındırarak diyet listelerinde de yer alıyor. 100 gramında 25 kalori bulunan beyaz lahana , salata , sebze yemekleri ( zeytinyağı ile ) gibi bir çok çeşitte tüketilebiliyor. Çorbasının tüketilmesi daha önemli , vücuttan hem sıvıyı atıyor hemde tok tutuyor. Kış aylarında tercih edilebilecek çorbalardan ilk sırada yer almalı. Çiğ olarak yemek , salatasını yemek veya suyunu içmek oldukça faydalı . Bu şekilde tüketilen beyaz lahana idrar söktürücü , toksin atıcı özelliklerine sahip. Toksin attırıcı özelliğinden yararlanmak istiyorsanız eğer haftada 2 gün sıcak suda lahanayı kaynatıp suyunu içmeniz yeterli olacaktır. Güçlü C vitaminine sahip olan beyaz lahanayı uzun süre kaynatıp taze bir şekilde tüketmeye özen göstermelisiniz.

Diğer Faydaları Nelerdir ?

1.Cildinizi Güzelleştiriyor

Kükürt içeriği sayesinde egzama , sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarında da etkisini göstermekte. AKNE tedavisinde ek destek olarak yine beyaz lahanayı kullanabilirsiniz. Vücutta birikmiş zehirli toksinleri atarak cildinizin güzelleşmesine yardımcı oluyor.

2.Kalbinizi Koruyor

Potasyum içeriğine sahip olmasıyla birlikte yüksek kan basıncınızı dengeliyor . yüksek tansiyonun zararlarından koruyarak KALP damarlarının tıkanmasını önlüyor. İçeriğinde ki minarelerin özünü kaybetmemesi için haşlandıktan sonra suyu dökülmemeli , çorba olarak veya suyu içilmelidir.

3.Selülitlerinizi Azaltıyor

İdrar sökücü özelliğine sahip olan beyaz lahana vücuttan toksinleri atarak selülitlerinizi azaltmayada yardımcı oluyor. Kadınların adet dönemlerinde ki hormonal kaynaklı ödemlerin lahana suyu veya çorbası tüketilerek atılmasına ve bu dönemi daha rahat atlatmalarına yardımcı oluyor.

Paylaş
Önceki İçerikDikey Mezar Nedir ? Neden Gerek Duyuldu ?
Sonraki İçerikAyla Filminden Acı Haber
Zeliha BAYANSU
1998 yılında Mersinde dünyaya gelen Zeliha BAYANSU 4 çocuklu Aslen Şanlıurfalı bir ailenin ortanca çocuğudur. İlkokul , ortaokul ve lise öğrenimini Mersin'de tamamlayan Zeliha Bayansu şuanda Düzce Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde eğitim almaktadır.