Uzaylılarla ilgili Yeni Bir Teori Daha

Uzaylılarla ilgili Yeni Bir Teori Daha

Eski zaman insanları için evrende yanlız olduğunu kabullenmek çokta zor olmasa gerek. Fakat teknoloji ilerledikçe evrenin genişliğinin farkına varmaya başladık. Yeni yapılan uzay keşifleri , uzaya gönderilen teleskoplar bize dünyanın , evren içinde bir kum tanesi kadar bile büyük yerinin olmadığını gösterdi. Bu büyüklüğün farkına vardıkça evrende yanlız olmadığı düşüncesi nihayet insanoğlunun aklını kemirmeye başladı ve uzaylı terimi hayatımıza girdi. Kimdir bu uzaylılar , varmıdır , yokmudur , neye benzerler derken uzaylılar hakkında yüzlerce hatta binlerce teori ortaya atıldı. Ortaya atılan teoriler , çoğunlukla birbirinin benzeri oldu. Ama geçtiğimiz günlerde öyle bir teori ortaya atıldıki gözümüzde oluşan uzaylı profilini baştan aşşağı değiştirebilir!

Mikro Büyüklükteki Uzaylılar Aramıza Gelmiş Olabilirler

İngiliz bilim insanları saniyede 70 kilometre hızla gezegenler arası hareket eden Uzay tozunu inceleyerek, Dünya’da uzaylı yaşamı var olabileceği teorisini ortaya attı. İngiltere’de Bilim ve Teknoloji Tesisleri Konseyi tarafından açıklanan yeni araştırmaya göre, evrende yaşayan canlı organizmalar, uzay tozu yoluyla Dünya’ ya gelmiş ve burada yaşıyor olabilir. Yapılan açıklamada bilim insanları, atmosferde yaklaşık 150 kilometre yüksekliğinde bulunan biyo-partiküllerin, atmosferin dışına çıkabileceğini ve uzayda hayatta kalarak başka gezegenlere gidebileceğini söyledi. Araştırmada, ‘tardigrades’ olarak da bilinen ve uzayda yaşayabilen bazı bakteri, bitki veya mikro hayvanların, dünyadan başka gezegenlere gidebileceği ve aynı zamanda uzaydaki organizmaların da aynı şekilde Dünya’ya gelebileceği söylendi.

Uzaylılarla Neden Henüz Karşılaşmadık

Yıllardır uzaylılarla irtibata geçilmeye çalışılmasına rağmen konuyla ilgili en ufak bir ilerleme bile kaydedilmiş değil. Pek çok Bilim – kurgu filmine konu olan bu olayın neden bukadar olumsuz devam ettiğine dair bazı senaryolar şu şekilde;

  1. Uzay boşluğunda bizim gezegenimize benzeyen yaklaşık 40 milyar tane Gezegen var. Ancak herhangi gelişmiş bir medeniyetin bize ulaşması milyonlarca yıl sürebilir.
  2. İnsanlıkla iletişim kurabilmek için yolanmış herhangi bir dalga veya sinyal , bizim anlayamadığımız farklı bir yapıda olabilir.
  3. En karamsar senaryolardan birine göre evrende hayat arayan tek medeniyet biz olabiliriz.
  4. Ulaşabileceğimiz uzaklıkta bir medeniyet , biz onlara ulaşmadan kendini yok etmiş olabilir.
  5. En kötü senaryo ise Hollywood’un en çok işlediği konu olan gelişmiş bir medeniyetin evrendeki diğer uygarlıkları işgal ederek gelişimini sürdürmesi. Bu da bizimle bağlantıya geçmemelerini oldukça mantıklı hale getiriyor. Uzaylılarla ilgili Yeni Bir Teori Daha