Unutulan Efsane Uygulama “Vine”

Unutulan Efsane Uygulama “Vine” Yeni Haliyle Geri Dönüyor!

Bir zamanların efsane uygulaması olan “Vine” güncellenmiş yeni haliyle uygulama marketlerine geri dönüyor. Vine kurucularından biri olan Dom Hofmann’ın resmi twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda yeni yazı tipi ve yeni rengiyle V2 yazan basit bir logo paylaştı.

Vine Nedir?

2013 yılının başlarında twitter tarafından piyasaya sürülen ve geliştirilen vine; kısa bir süre de hızlı bir şekilde popülerleşen uygulamalar arasında yer almakta. Günümüzde pek çok insan hatta neredeyse hepimiz günde birçok kez sanal ortamlarda oldukça vakit harcıyoruz gelişen birçok uygulamaların temelinde sanal ortamda fotoğraf ve video gibi paylaşımları baza almakta; bu uygulamalardan bir tanesi olan vine ise temelinde sadece 6 saniyelik kısa videolar barındıran ve kullanıcıların sürekli güncel ve farklı konuları ele alması bakımından izleyicilere adeta bir kısa ve anlamlı gösteri şöleni yaşatıyor. Vine sayesinde birçok insanın yeteneğinin keşfedilmesine büyük ölçüde yardımcı oldu.Geçtiğimiz aylarda yine kurucusu twitter tarafından piyasadan çekildi.

Efsane Uygulama Vine

Dom Hofmann’yaptığı bazı açıklamalarda; yeni uygulamanın kendi kaynaklarından finanse edilemeyeceğini hatta yeni şirketin işlerine ekip olarak karışmayacaklarını ve yapılan çalışmalarda şirkete destek olacaklarını dile getirdi. Homann’ın twitterda yaptığı paylaşımının ardından sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük olay yarattı; bu tweete çok sevinen kullanıcıların retweet ve beğeni butonuna yüklenerek vine sız geçirdikleri günleri acısını çıkardılar. Merakla beklediğimiz sosyal medyada V2 olarak olarak hitap edilen vine’ın güncel ve yeni halini sabırsızlıkla bekliyoruz.