Saç Dökülmelerine Son

Saç Dökülmelerine Son

Herkesin korkulu rüyası olan Saç Dökülmesi ne üzüm çekirdeği ile çözüm bulabilirsiniz. Dökülen saçlara üzülerek , dökülmemesi için elimizden gelen her şeyi yaparak farkında olmadan bazen yanlış uygulamalarda bulunuyoruz.  Artık bu uygulamalara son .

Saç Dökülmelerine Son

Üzüm Çekirdeğinin Etkili Gücü

Araştırmalara göre sadece meyve olarak tükettiğimiz üzümün saç dökülmesine engel olduğunu biliyor muydunuz ? Üzüm Çekirdeği ekstresi , saçların dökülmesini engelliyor , güçlü ve parlak kalmasını sağlıyor , zayıf ve güçsüzleşmiş saç tellerinin köklerini güçlendirerek dökülmesini engelliyor.

Prof. Dr. Murat Türkoğlu  , kadınların korkulu rüyası olan saç dökülmesinin günlük kullanılan şampuanların dikkatli ve uygun seçilerek kullanılmasıyla ve kişiye özel ürünleri seçerek saç dökülmelerini engelleyebileceklerine değindi. Bunların yanı sıra üzüm çekirdeği ekstresinin de büyük etkisi olduğunu belirtti. Prof . Dr. Murat Türkoğlu , “ Üzüm çekirdeği ekstresinde bulunan dünyanın en güçlü antioksidanlarından biri bulunmaktadır. Üzüm çekirdeği ekstresi saçların uzama ve büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak dökülme probleminin ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Saçların daha güçlü uzamasını , saç köklerini besleyerek daha sağlam çıkmasını ve böylelikle saç dökülmesini engellediğini belirtti “ .

Güzellik ile ilgili yazılarımız için Güzellik Kategorisini inceleyiniz…