Milyonları Ekran Başına Kitleyen Dizi Game Of Thrones

Milyonları Ekran Başına Kitleyen Dizi Game Of Thrones

Yıllardır ekranlarda varlığını sürdürüyor. İzlemeyenler bile ismini mutlaka duymuş, hiç değilse açıp bi sahnesini izlemiştir. Dizi izlemem diyen insanlara bile kendini seyrettiren alışılagelmiş ‘bu adam ölürse dizi biter’ tabularını alt üst eden Game of Thrones’dan bahsediyoruz tabiki. Peki nedir bu Game of Thrones?

Kitaptan Uyarlanıp Başarıya Ulaşan Ender Eserlerden

Game of Thrones ( Taht oyunları ) David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan heyecan dolu fantastik bir televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO’da yayınlanmaktadır. İzleyici kitlesinin yüksek olduğu bu dizi George R.R Martin’in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanmış. Dizi adını serinin ilk kitabından almıştır. İlk bölümü, 17 Nisan 2011 tarihinde HBO’da yayınlanan dizinin beşinci sezonu tamamlanmıştır . Beşinci sezonun 1. bölümü Türkiye’de 13 Nisan Pazartesi günü televizyonda CNBC-e’de yayınlanmıştır. 5. sezonun ilk 4 bölümü internet korsanları tarafından internette yayınlanmıştır. Altıncı sezon için onay aldığı açıklanmıştır. Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas’taki mekanlar ile Belfast’taki bir stüdyoda çekilmektedir.

Fanatiklerine Müjdeli Haber

Bu yaz, 7. Sezonun ardından 8. Sezon sabırsızlıkla tutkunları tarafından bekleniyor. 2018 yılında game of thrones’un 8.sezonuyla final yapacağı konuşuluyordu.Dizinin yayınlandığı HBO kanalının sahibi Game of Thrones’un final sezonu hakkında şaşırtıcı bir açıklama yaptı. HBO kanalının yöneticisi Casey Bloys, Entertainment Weekly dergisine yaptığı açıklamada Game of Thrones dizisinin finalinin 2018 yerine 2019 yılına sarkabileceğini söyledi. Konu derinliği ve kusursuz sürükleyiciliği, ana karakterlerin ölmesi izleyicilerine işte film bu dedirtiyor. Bu fantastik ve akıl dolu film, görselliği, replikleri, ve oyunculuklarıyla izleyicilerini büyülemeye devam ediyor.