Güzelliğinize Güzellik Katmak Artık Çok Kolay

Güzelliğinize Güzellik Katmak Artık Çok Kolay

Güzel olmak ne kadar çok hoşunuza gitse de , bir o kadar da özgüveninizi  tazeliyor. Güzelliğinizin hep isteğiniz gibi kalmasını , hiçbir sorunla karşılaşmak istemediğinizi hepimiz biliyoruz. Peki bunu nasıl başarabilirsiniz ?

Balın Cildinize Faydaları

Bal ile beraber güzelliğinizin hep canlı kalması artık mümkün. Balın antioksidan  ( yağların oksidasyonunun yavaşlatan madde ) özellikli bir besin olduğunu biliyoruz. Ama sadece bunla kalmıyor güzelliğinize güzellik katıyor. Bal , kan dolaşımını hızlandırarak , cilt tonunuzu daha düzgün bir hale getiriyor ve ciltte oluşan iltihaplanma sorunununa da çare olabiliyor. Cildinizi tazelemek , canlandırmak , kırışıklıklarınızı daha az belirgin hale getirmek istiyorsanız içeriğinde bal özü lan maskeler kullanmayı deneyebilirsiniz. Balı sadece cildinizde kullanmakla sınırlı kalmayın , saçlarınız ve el bakımınız içinde kullanabilirsiniz. Olumlu sonuç almak istiyorsanız kullanacağınız maskelerde , kremlerde kullanılan balın %100 Organik bal kullanıldığına dikkat etmelisiniz. Bir çok çeşidi olan kozmetik ürünlerinin cildinizde olumlu sonuçlar verdiği doğrudur. Fakat bu Kozmetik ürünlerinin uzun süre dayanıklı olması ve güzel kokması için kullanılan bir çok kimyasal maddeler  var . Kullanılan bu Kimyasal Maddeler  istemeden de olsa cildinize zarar vermektedir. Cildinize daha fazla zarar vermek istemiyorsanız doğal maskeler ve saf baldan yapılan maskeler tercih edebilir ve daha sağlıklı bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Herkesin Kolayca Yapabileceği  Maske Tarifi

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir bal maskesi tarifi ile yazımızın sonuna gelelim.  2 yumurta akını bir kaba kırarak kar haline gelene kadar çırpın. Bir başka kapta ise saf bal ve pirinç ununu iyice karıştırın. Daha sonra bütün malzemeleri karıştırın. Maskeniz artık kullanıma hazır.  Maskeyi uygularken göz çevreniz hariç yüzünüz ve boynunuza sürün . 10 dakika geçtikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske cildinizin daha ışıltılı görünmesine yarayacaktır.

Güzellik ile ilgili diğer yazılarımız için Güzellik kategorisini inceleyebilirsiniz…