Efsane Film Dizi Mi Oluyor ?

Efsane Film Dizi Mi Oluyor ?

Son günlerde Sosyal Medya da dünyayı kasıp kavuran, 11 dalda Oscar Ödülü alıp adını tarihe altın harflerle yazmış olan Yüzüklerin Efendisi serisinin dizi olma ihtimali seyircileri olabildiğince heyecanlandırdı.

2001 yılında il kez seyirciyle buluşan Yüzüklerin Efendisi’ nin dizi versiyonu için Netflix, HBO ve Amazon gibi ünlü kanallar çeşitli girişimde bulundu. Internet de dolaşan birçok haberlerde Silmarillion kitabının dizi film olarak seyircilerin karşına çıkacağı konuşuluyordu, oldukça fazla detaylı hikaye içeren kitabın dizi film olması yıllardan beri izleyicilerin hayaliydi. Bu firmaların çekişmesi sayesinde ileri ki yıllarda Yüzüklerin Efendisi muhteşem bir dizi film olarak karşımıza çıkma ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Yüzüklerin Efendisi:

2000’li yıllarında Peter Jackson tarafından ortaya çıkan Yüzüklerin Efendisi serisinin 3 bölümü, toplamda 2.9 milyar dolarlık bir gişe başarısı göstermişti. Simdi ki yıllarda bu rakamlara ulaşmak pek zor olmasa da o dönemlerde bu rakamlara ulaşmak neredeyse imkansızdı. Tek başına 1 milyar dolardan fazla gelir elde eden serini en iyi filmi olan Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, En iyi Film ve En iyi Yönetmen dahil olmak üzere toplamda 11 dalda Oscar ödülü alarak tarihe geçti. Bu başarının ardından yine sağlam gişelere imza atan Hobbit üçlemesi de sinema ekranlarına çıktı, bunların dışında hiçbir projeye imza atılmadı bu yüzden bazı firmalar bu seriyi dizi film yapma kararı aldı.

Oldukça Pahalı Bir Bedel Olacak Gibi

Netflix,HBO ve Amazon gibi firmaların, Yüzüklerin Efendisi’ ni dizi yapmak için birbirleriyle yarışıyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre serinin hakları Warner Bros.TV ve JRR Tolkien’de olan Yüzüklerin Efendisi serisi, bu seri için yarışan firmaları zorlayacak gibi duruyor. Zira, hikayenin telif hakkı için 200-250 milyon dolara mal olabileceği düşünülüyor. Ayrıca bu para dışında, dizinin yapımında her sezon başına 150 milyon dolara mal olabileceği belirtildi. Önümüzde ki son birkaç ayda bu konu net bir hal alacağı kesin.

Diğer Sinema Haberleri için Sinema Kategorisini inceleyiniz..