Caner Erkin’e 2 Yıl Hapis Cezası İstendi

Caner Erkin’e 2 Yıl Hapis Cezası İstendi

Olayların adamı olarak bilinen Beşiktaşlı Futbol oyuncusu  Caner Erkin hakkında 2 yıla yakın hapis cezası istendi. 23 Ekim 2017 de Medipol Başakşehir ile yaptığı maçın son dakikalarında gördüğü sarı kart ile futbol oyuncusu sinirlerine hakim olamadı ve Mete Kalkavana küfür ettiği iddası ile hakkında soruşturma açılmıştı. Soruşturmanın sonucu belli oldu.

Kamu Görevlisine Yaptığı Görevden Dolayı Hakaret

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Asım Ekren tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan Caner  Erkin’in hakkındaki suçlamayı reddederek, Mete Kalkavan’a küfür etmediğini söylediği öğrenildi.Savcılık, Erkin’in “kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret” suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.Başsavcılıkça onaylanan iddianame de  gönderildiği İstanbul Asliye Cezası Mahkemesi tarafından kabul edildi. Futbol oyuncusu Caner Erkin, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

Olayların Ardından Özür Diledi

Yaşanan bu tatsız olaydan  sonra Caner Erkin ‘ Öncelikle beni ilk günden beri bağrına basan ve sahip çıkan Büyük Beşiktaş taraftarı , hakem camiası ve tüm futbolseverlerden dün akşam maç esnasında yansıyan ve bana yakışmayan görüntümden dolayı tüm iyi niyetimle özür dilerim…

Saha içerisinde her zaman kazanma hırsı ve arzusuyla elimden geldiğince ter döktüğüm formanın hakkını verme gayreti içerisinde oldum .

Kazanma hırsıyla da olsa verdiğim görüntünün her şeyden önce giydiğim formanın değerleriyle örtüşmediğini biliyorum. Bundan sonra yine aynı hırs ve arzuyla ama Beşiktaş duruşuna ve bana yakışan şekilde elimden gelenin en iyisini yapmak için savaşacağımı tüm kamuoyunun bilmesini isterim . ‘ şeklinde özür diledi.