Bu Gün Bile Kadına Şiddeti Durduramadık !

5 Aralık KADIN Hakları Gününde kadınlar neler yaşadı. Her gün yaşanılandan farksız bir şey  oldu mu ? Kadınlar bu günlerinde bile şiddete mağruz kaldı . Bu gün neler yaşandı ?

Koca Kurbanı Bir Genç Kadın Daha

14 bıçak darbesi kurbanı oldu. Antalya da eşinden ayrı yaşayan 2 çocuk annesi  genç kadın eşi tarafından 14 bıçak darbesi alarak hayatını kaybetti. Cenazesi morgdan alınan kadının kocası emniyette sorguya alındıktan sonra iki eli sargılı bir şekilde ADLİYE’ye sevk edildi. Gazetecilerin ‘ Karını neden öldürdün ? ‘ sorusuna ‘Aldatmadan dolayı ‘ diyerek yanıt verdi.

32 cm Bıçakla Cinayeti İşlediği Ortaya Çıktı

Çekmeköy’de karısını  bıçaklayarak öldüren Kıyasettin Sandık  eşini kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. Anadolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşmaya cezaevinden getirilen sanık Sandık’ın avukatları duruşma salonunda hazırda bulundular. Sanık Sandık’ın olay gününde kullandığı idda edilen bıçak duruşma salonunda yapılan araştırma sonucunda 32 cm olduğu tespit edilmiştir.

Oklava Kırılana Kadar Karısını Dövdü

Uzun süredir eşinden ŞİDDET gören kadın kocası tarafından oklava kırılana kadar dövüldü. İzmir Buca ilçesinde  eşnin kıyafetlerini çıkartarak oklava kırılana kadar döven adam oklava kırıldıktan sonra yumruk ve kemerle darp etmeye devam etti. Olay sonrası serbest bırakılırken , kadının avukatı Erdal Benice’nin itiraz dilekçesiyle beraber kadının darp fotoğraflarının beraberinde tekrar dava açılan adam DAVA sonucunda tutuklandı. Olayı soruşturan savcının koca hakkında ‘ kasten ağır yaralama , eziyet çektirme , kişiyi hürriyetinden yoksul kılma ve hakaret ‘ suçlamalarıyla 7 yıl 3 aydan aldığı ceza 27 yıl 3 aya kadar uzatılması talep edildi.

Önce Akrabasını Sonra Kendini Öldürdü

Batman’da bir arabanın içerisinde iki ceset bulundu. İddaya göre olay dün 18:00 sıralarında merkez TOKİ mevkisinde gerçekleşti. Araç içerisinde cesetleri gören vatandaşlar polisi aradı. Kısa süre içinde olay yerine gelen POLİS cesetlerin  incelemeden sonra kimlere ait olduğu ortaya çıktı. Cesetlerden biri Veysel  YILDIZ’a diğer cesedin S.K’ya ait olduğu bildirildi. Cesetler otopsiye gönderilirken olay ile ilgili araştırma başlatıldı. İnceleme sonrası Veysel  YILDIZ’ın silahla önce akrabası S.K’yı sonra  kendisini öldürdüğü ortaya çıktı.

Bunun gibi binlerce cinayet işlendi bu gün. Kadına şiddetin durmasını beklerken günden güne artan bu can sıkıcı olayların durmasını istiyor ve tüm kadınların  5 Aralık Kadın Hakları Gününü kutluyoruz. Bu Gün Bile Kadına Şiddeti Durduramadık