Birkaç Kural İle Kilo Almaya Son

Birkaç Kural İle Kilo Almaya Son

Kilo sorunu olmadığını düşünen  ya da  kilosunu dert etmeyen bayan yoktur diye düşünüyorum . her bayanın fiziksel olarak beğenmediği ya da fazla kilosu olduğu düşüncesi  hep akıllardadır. Kilo vermek isteyen bir bayanın  ilk aklına gelipte uygulayacağı tek şey Diyet yapmaktır. Akşam yemeğinde Ekmek tüketmemek  hatta ekmeği tamamen hayatından çıkarmak ve kendini  açlık grevine tabi tutmak olacaktır. Yıllardır bilinen diyet tipi budur diyebilirim. Ama az yemek yemekle zayıflanmayacağını aksine her öğününüzü yiyerek ve aç kalmayarak zayıflayabileceğinizi ve bunu nasıl yapabileceğinizi sizlere sunmak için kısa bir araştırma yaptık . Peki nasıl zayıflarım sorunuzun yanıtı .

Bol Su İçin

Su içmek hemen hemen yaşamanız için gerekli etmenlerden biridir. Su içmenin sağlığa faydasının oldukça fazla olduğunu biliyoruz. Su içmenin bir diğer faydası metebolizmayı hızlandırmasıdır. Her gün bolca su içmeniz metebolizma hızınızı %24-30 civarında arttıracak ve daha çok kalori yakmanıza imkan verecektir.

Sabah Kahvaltısında Mutlaka Yumurta Yiyin

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Tahıl ağırlıklı bir kahvaltı öğününde 1 adet Yumurta tüketmeniz sizi gün boyu tok tutacaktır. Yumurtanın verdiği tokluk ile gün içerisinde daha az kalori almaya böylelikle kilo vermenize ve vücut yağ oranınızın azalmasını sağlayacaktır.

Yeşil Çay İçin

Kateşin adı verilen güçlü antioksidonlarla dolu olduğu için kafeinle birlikte yağ yakmaya ve metebolizmayı hızlandırmaya çok etkili bir biçimde yardımcı olmaktadır. Günde 1 bardak yeşil çay içmenin keyfini çıkarın .

Tatlandırıcı Ve Şekerden Kaçının

Diyet adı altında yapmanız gereken bazı kurallar vardır. Bu kuralları tam anlamıyla yerine getirmekte zorluk çekmiyor olsanızda şeker ve tatlandırıcılardan uzak durmak kuralını uygulamak biraz zor gelmektedir. Eğer zayıflamakta kararlı iseniz çikolataya dur demenin vakti gelmiş demektir. Yapay tatlandırıcılar , fruktoz şurubu ve şeker , obezite , diyabet ve kalp hastalıklarıyla ilişkilendirildiği gibi kilo almanızdaki en önemli etkenlerden biridir. Sağlıklı bir yaşam için şeker ve tatlandırıcıları en aza indirgeyin .

Karbonhidrat Yemeyi Azaltın

Sağlığınız için tüketmeniz gereken karbonhidratların dışında , hamur işi ya da tahıl değerini kaybetmiş karbonhidratlardan vazgeçin. Yapılan araştırmalara göre karbonhidratlar kan şekerini bir anda yükselttiği için daha kısa sürede acıkma hissi vererek daha fazla yemek yemenize ve böylelikle kilo almanıza sebep olmaktadır.

Çok Acıktığınız Zamanlarda Sağlıklı Atıştırmalıklar Yiyin

Bir anda gelen açlık hissi ile karbonhidrat tüketmek yerine  ;  taze meyve , kuruyemiş veya yoğurt tüketmek o anki açlık hissinizi bastırmak için en doğru tercih olacaktır.

Düzenli Spor Yapın

Düzenli yapacağınız egzersizler sadece kilo vermenize yardımcı olmamakla birlikte psikolojinizide iyi yönde etkileyip stresinizi azaltmaya yarayacaktır. Eğer bel bölgesinde ki fazla yağlardan ve kilolardan şikayetçiyseniz düzenli egzersizler yaparak bu sorunu en aza indirgeyebilirsiniz.

Sebze Ve Meyvelerle Beslenin

Sebze ve meyvelerin çoğu sudan oluşmaktadır ve çok düşük kaloriye sahiptirler. Buda demek oluyorki her besinin gram başına ne kadar çok kalorisi düşükse istediğiniz kadar tüketmeye ve kilo almaya neden olmayacaktır. Düzenli sebze ve meyve tüketen insanlar kilo almaya daha az meyillidir.

Yavaş Çiğneyin

Fazlasıyla yemek yiyip hala açım diyor musunuz ? Eğer böyle bir soruyla karşı karşıyaysanız sebebini hemen açıklamak istiyorum. Çok hızlı yemek yediğiniz taktirde beyninize tokluk sinyalleri geç  gitmektedir ve bu yüzden sizde daha fazla yemek yemek zorunda kalmaktasınız. Yemeğinizi yavaş yavaş yiyerek ve lokmalarınızı uzun süre çiğneyerek yediğiniz takdirde daha az yemek yemiş olacaksınız , daha az kalori alıp ve kilo vermeye yardımcı olacaktır.

Yukarıdaki maddelerde de belirtildiği üzere bilinçli beslenmek hem sağlıklı olmanıza hem de aşırı kilolara sahip olmamanıza yardımcı olacaktır. Maddelerin yanı sıra taze ve organik gıdalar tüketmeye de özen göstermeniz gerekecektir. Sağlıklı ve kilo sorunu olmadan mutlu günler dileriz.

 

 

Paylaş
Önceki İçerikİşte Yeni Jaguar I Pace
Sonraki İçerikEvliliğin Tarihi Ve Şok Edici Bilgiler
Zeliha BAYANSU
1998 yılında Mersinde dünyaya gelen Zeliha BAYANSU 4 çocuklu Aslen Şanlıurfalı bir ailenin ortanca çocuğudur. İlkokul , ortaokul ve lise öğrenimini Mersin'de tamamlayan Zeliha Bayansu şuanda Düzce Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde eğitim almaktadır.