Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır

 

Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır

 

Astral seyahat bir diğer değişle beden dışı seyahat olarak adlandırılır. Bugün ki yazımız da son günlerde gündem olan astral seyahat hakkında yaptığımız bazı araştırmalar ile karşınızdayız. Astral seyahat nedir ve Astral seyahat nasıl yapılır? ve Astral seyahat tehlikeli midir? gibi sorulara cevap vereceğiz.

 

Astral Seyahat Nedir

 

Genel olarak, astral seyahat ruhun bedeni terk ederek bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde farklı boyutlar da yolculuk etmesine denir. Insan ruhunun bedeni terk ederek farklı boyutlar da insanın istediği gibi hareket etmesi, Spiritüalizm ile bağlantılı bir konudur. Astral seyahatte kişi, uyku halinde veya uyanıkken boyutlar arası yolculuk yapabilir. Fakat, astral seyahat yapabilmek için rüyalarımızı kontrol edebilmemiz gerekir bunun için de bazı konular hakkında bilgi sahibi olmalıyız. Peki rüyaları kontrol edebilmek mümkün mü? Diye soracak olursanız, tabi ki de mümkün. Ama ilk olarak kendi üzerinizde bir takım denemeler yapmalısınız. Rüyalarınızı kontrol edebilmeniz için, kendi kendinize şuan rüyadamıyım sorusunu sorarak ve beyninizi buna inandırmak adına kolunuza cimcik atmalısınız. Bunu günlük hayatta sıklıkla yaparsanız beyniniz buna alışıp bilinçaltına alacaktır. Böylece rüyadayken bilinçaltınız sayesinde düşlerinizi kontrol edebileceksiniz. Bu konuda başarılı olabilmek için, fazla yorgun olmamalısınız ve uymadan önce beyninizi düşünceler ile yormamalısınız.

Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır
Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır

Yukarı da bahsi geçen konu hakkında başarılı olursanız, rüyadayken beyniniz yarı uyanık olduğu için rüyanızı istediğiniz şekilde kontrol edebilirsiniz. Tabi ki bazı evreler de kontrolü kaybedebilirsiniz bu yüzden sakin bir bilinçaltına sahip olmanız gerekir. Bu evreyi de atlattıktan sonra astral seyahat’in tadını çıkarabilirsiniz. Eğer ilk deneme de başarılı olamazsanız sakın üzülmeyin zaten ilk denemeler her zaman tecrübe kazandırır.

Astral seyahat hakkında belki bir çoğunuz saçma diye geçiştirebilirsiniz belki bazılarınızın da ilgi çekici bulmuştur. Fakat, astral seyahat hakkında birçok kişi araştırma yapmış olsa da bu konunun öncü ismi Robert Monroe’dir. Monroe, varoluşa, yaşama, insana ve fiziki evren yapısına yeni boyutlar getirmiş bir kişidir. Ölüm ve ötesi ile ilgili yaşam konularını araştırmak için Monroe Enstitüsü’nü kurmuştur.

Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

 

Yukarı da anlatılanlar size çok çılgınca gelebilir fakat Astral Seyahat yapabilmeniz için bu konulara hakim olmanız gerekir. Tabi ki astral seyahate çıkmadan önce detaylı bir araştırma yapmanız da fayda var. Hadi seyahate başlayalım; ilk olarak, bedeninizi serbest bırakmalısınız. Yani olumsuz düşüncelerden kurtulmalısınız, rahat bir ortamda ve oldukça konforlu bir şekil de ortamınızı dizayn etmelisiniz. Bu süre zarfında kimsenin sizi rahatsız etmesine izin vermemelisiniz çünkü ruhunuz bedeninizden ayrılırken biraz panikleyip, korkabilirsiniz. Eğer çok fazla korkacaksanız bu korku astral seyahat etmenize engel olacaktır.

Ruh bedenden Gümüş Kordon diye tabir edilen süptil bedeni ve fiziki bedeni bir birine bağlayan kısımdan ayrılır. Fakat, bu kordonun kopması kişinin dünyadan kopmasına yani ölmesine sebeb olur. Ancak bu olaya pek fazla rastlanılamadı. Tabi ki çoğu insan bu kordonun kaopma ihtimali yüzünden astral seyahate çıkmaya korkuyor.

Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır
Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır

 

Astral Seyahatten Dönenlerin Özel Diyet Listeleri

 

Bir diğere konu ise, astral seyahatten dönenlerin et yemeyi belli bir süre bıraktıklarını ve kendilerine özel bir diyet programı hazırladıkları ortaya çıktı. Bu konu hakkında net bir bilgi olmasa da astral seyahate çıkmadan önce, hafif yiyecekler ile az yemek yemek gerekir. Ayrıca, gazlı ve şekerli hazır içecekler dışındaki tüm sıvılardan bolca tüketilmesi öneriliyor.

 

Alfa Pozisyonundaki Beyin

 

Astral seyahate çıkarken beynimiz Alfa Pozisyonun da olması gerekmektedir. Yani alfa pozisyonu, beynin hiçbir şey düşünmediği yani uyuklama gibi bir evrede olması gerekmektedir. Vücudunuz ruhsal ve zihinsel anlamda rahat olup gevşeyemeli ve aklınız da hiçbir şekilde kötü düşünceler kalmamalıdır.özellikle kafanız meşgulken denemeyip sakin ve huzurlu bir zaman da yapmanız tavsiye edilir. Bu düşüncelerden kurtulduktan sonra daha önce bahsettiğimiz gümüş kordona tekrar geldik. Astral seyahate çıkmadan önce bu kordon hakkında önemli ölçüde araştırma yapmanız gerekmekte çünkü seyahate çıkabilmeniz için bu kordon önemli bir rol oynamakta. Bu kordon hakkında bilgi edindikten sonra, ruhunuz bedeninizi gümüş kordondan terk ederken korkmamalısınız ve herhangi bir endişeye kapılmamalısınız. Bunu aklınızdan çıkarmayın, eğer ruhunuz bedenden ayrılsa bile gümüş kordon varken ruhunuz sizden bağımsız bir şekilde hareket edemez.

Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır
Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır

 

Seyahat Ortamı

 

Son olarak seyahate çıktığınız ortam sizin en çok rahat ettiğiniz yatağınız veya kanepeniz olmalıdır. Sıcaklığı ve soğukluğu kendinize göre ayarlamalısınız yani ortam sabit bir sıcaklıkta olmalı aksi takdirde sıcaklık farkı yüzünden ruhunuz bedeninizi terk etmeyecektir. Bunun dışında yatağınızı kendinize göre ayarlamalısınız ve bulunduğunuz oda biraz loş bir ortam olmalıdır. Bu durumlar sağlanmazsa yatıp uyumanız en doğrusudur zaten siz uyurken ruhunuz bedeninize geri dönecektir.

Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır
Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır

Hadi Astral Seyahate Başlayalım

 

Bedeninizi gevşetip her türlü düşünceden arıtıp stresten uzaklaşın ortamınızı kendinize göre ayarlayın. Şimdi asıl konu bu duyguya geçebilmek, ruhun bedeninizi terk ettiğini düşünebilmektir. Tüm vücudunuzu serbest bırakın ve konsantre olun, sırt üstü uzandığınız bölgede yatağınızın kıpırdadığını hayal edin. Daha sonra ruhunuzun bedeninizi yavaş yavaş terk ettiğini fark ediyorsunuz. Bu esnada “Ruhumu alıp gidiyorum, bedenimi terk ediyorum” gibi düşüncelerle kendinizi konsantre edin. Bu düşünceleri kendiniz artırıp kısa sürede ruhunuzun yukarı doğru yükseldiğini fark edeceksiniz. Bundan sonra odaklanmanız gereken yolculuğu gerçekleştiğiniz yere konsantre olmak. Tabi ki bu seyahatin gerçekleşmesi veya daha hızlı bir şekilde olması için bunu gerçekten çok istemelisiniz.

Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır
Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır

Astral Yolculukta Kontrolü Ele Almak

 

Bir sonraki adım da ruhunuz bedeninizi terk ettiğini ve yükseldiğini hissedeceksiniz ve istediğiniz yere geldiğinizi fark edeceksiniz. Artık kalbiniz normalden daha hızlı attığını hissediyorsunuz. Asla paniklemiyorsunuz ve korkmuyorsunuz. Tüm olumsuz düşünceleri kafamızdan atıyoruz, şimdi daha çok konsantre olmalısınız ruhunuz vücudunuzu terk etti ve ilk adımı başarıyla geçtiniz. Şuan da kalp atışınız tavan yapmış durum da, kulağınız çınlamakta ve bedeniniz titremekte bunların olması çok normaldir kısa sürede duruma alışacaksınız ve hiçbir şey hissetmeyeceksiniz. Daha önceden planladığınız yere gelmiş ve etrafı incelemektesiniz. Bu bağlam da sizi bir konuda uyarmam gerekir, ilk deneyimde bilmediğiniz bir yere gitmemelisiniz daha çok bildiğiniz bir yer olmalı örnek olarak okulunuz veya iş yeriniz gibi. Çünkü bilmediğiniz ve planlamadığınız bir yere gitmek sizi hayal kırıklığına ve olumsuz bir sonuca çıkarabilir. Tabi birkaç deneme sonrası istediğiniz her yere gidebilirsiniz örnek olarak kıtalar arası seyahat edebilirsiniz.

Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır
Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır

Astral Seyahatten Nasıl Geri Dönülür?

 

Astral seyahatten dönmek seyahate çıkmak kadar zor değil, tek yapmanız gereken bedeninize geri dönmeyi düşünmek ve buna konsantre olmak yeterlidir. Bu isteğiniz sonucun da başarılı olamazsanız sakın korkmayın ve strese girmeyin sadece uykuya dalın, uyku sırasın da ruhunuz bedeninize geri dönecektir.

 

Atral Seyahatteki Bazı Olumsuz Düşünceler

 

Astral seyahate çıkıp henüz geri dönemeyen olmadı. Fakat, çok ileri boyutta astral seyahat deneyimi yaşayanlar geri dönmede bazı olumsuzluklar yaşadıklarına dair bazı algılar mevcut. Hatta bazıları gittikleri boyutta astral varlıklarla karşılaştıklarını iddia etmekte. Bu konular hakkında kesin bir şey yok ve araştırmalar hala devam etmekte. Tabi sizde astral seyahate çıkmadan önce önemli ölçüde araştırma yaparsanız iyi olur.

Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır

Astral Seyahat Teknikleri

 

Astral seyahate çıkabilmenin birçok tekniği vardır bu bölümde sizlere sadece isimlerine değineceğiz eğer astral seyahate çıkmaya karar verirseniz bu konuları daha ayrıntılı araştırırsanız sizin adınıza daha iyi olacaktır.

1- Astral seyahatte doğru nefes alma tekniği

2- Astral seyahatte gevşeme tekniği

3- Astral seyahatte korunma ve imgeleme tekniği

4- Astral seyahatte rüya günlüğü tutma tekniği

5- Astral seyahatte ip tekniği

6- Astral seyahatte karanlık hücre tekniği

 

Astral Seyahat Tehlikeli Midir?

 

Bu seyahatin bilinen bir tehlikesi yoktur. Bu bağlam da yapılan bilimsel çalışmalar sonucu bir problem veya tehlike görülmemiştir. Fakat, bu seyahate çıkmadan önce yeterli bir bilgiye sahip olduğunuza emin olun. Eğer yeterli bilgiye sahip değilseniz denememekte fayda var çünkü bu tür denemelerden sonra çoğu kişide psikolojik sorun oluşmakta. astral seyahatin Bilimsel temelli olsada ölümcül olabileceğine dair fikirler de mevcut ancak şimdiye kadar böyle bir durum ile karşılaşılmamıştır. Bir diğer görüş ise islam inancına göre ruh bedenden sadece ölüm vaktin de ayrılır. Yani astral seyahat bu yönüyle islam inancına ters düşmekte ve islam bilginlerine göre yasaklanmaktadır.

Astral Seyahat Nedir ve Nasıl Yapılır