59 Yaşında ki Menajerin işine Son Verildi

Tony Pulis
Tony Pulis

59 Yaşında ki Menajerin işine Son Verildi

Spor gündeminde olan ingiliz ekipi 59 yaşında ki Tony Pulis’ e veda etti. Son 10 maçın hiçbirini kazanamayan West Bromwich Albion menajeri  Tony Pulisi görevinden aldı. Sezonun ilk iki maçını kazandıktan sonra 3 puana almaya hasret kalan İngiliz ekipi Tony Pulis ile yollarını ayırdı. Chelsa maçı 4-0 mağlubiyetle bitmesinin ardından taraftarlar tarafından ıslık çalınmasına rağmen oyun tarzına değiştirmeyeceğini söyleyen Pulis bu kararının sonucunda  ise işinden ayrılmak zorunda kaldı.

West Bromwich Albion’ da Son 4 Maçını Kaybeden ve 10 Maçtır Kazanamayan Takım Sahibi olan Guochuan Lai’ yi delirtti. Tony Pulis Kovuldu…

Başkan John Williams şunları söyledi:

“Bu kararlar asla hafife alınamaz, öncelik daima Kulübün çıkarları için yapılır.

“Sonuç olarak sezonun geride kalan kısmında bizi çok hayal kırıklığına uğrattı. ”

“Kulüp geçiş döneminde Tony’nin katkısı ve gayreti konusundaki gerekli değerlendirmelerini yaptı ve bu kararı aldı. Gelecekteki çalışmalarında ona iyi dileklerimizi sunuyoruz ” dedi.

Tony Pulis
Tony Pulis

Tony Pulis’in %29 luk Kazanma Oranı Çıldırttı

2015 yılı Pulis’in en verimsiz dönemi idi. 2015 yılının ilk günlerinde West Bromwich koltuğuna oturması ile %29 kazanma oranı yakalamıştır. Takımının kötüye gitmesine rağmen Barbados’ ta tatile çıkmıştı. Bu tatil ise Ada basının ilgilisini çekmişti. Bilindiği üzere yıllar önce  Türk futbol  kamuoyunda da görev almış ve Tuncay Şanlı ile yaşadağı ilginç olayla tanınmaya başlamıştı. 100. Yılda Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşadıktan sonra Middlesbrough’ya transfer olan Tuncay Şanlı ile sorunlar yaşamıştı. Bir maçta Pulis 81. dakikada  Şanlıyı oyuna almış 87. dakikada ise oyundan çıkarmıştı. Bunun üzerine çok kısa bir süre maçta kalan Şanlı hocası Pulis ile anlaşamamıştır.