40 Dilde Çeviri Yapan Kulaklık

    Dünya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, ıPhone x’e kafa tutabileceğini iddia ettiği  Google Pixel 2 isimli telefonu San francisco’da düzenlenen bir lansman gecesinde görücüye çıkardı. Tabi görücüye çıkan tek ürün telefon değildi. Bunun yanısıra yüksek çözünürlüklü mini kameralar ve Google’ın tasarım harikası 40 dilde çeviri yapabilen kulaklığıda vardı.

Gecenin İlgi Odağı

Herkes pixel 2’yi beklerken ilgi 40 dilde çeviri yapabilen kulaklık Pixel Buds’un üzerinde toplandı. Geceye damga vuran kulaklık 5 saat şarz ile 24 saat çalışabiliyor ve 40 dilde tercüme yapabiliyor. Tercüme ettiği diller arasında Türkçe, Japonca, Korece, Hintçe gibi asya dillerinin yanı sıra birçok latin kökenli dil yer alıyor. Lansman gecesinde İsveç ve İngiliz iki Google çalışanının yaptığı gösteri herkesi büyüledi. Kendi dillerinde konuşan çalışanlar sıkıntı çekmeden birbirlerini anladılar. Kulaklığın çevirileri içine yüklenen bilgilerle değil, internet üzerinden Google translate ile yapıyor olması karşılaşılabilecek farklı kelimelerle alakalı sıkıntıları ortadan kaldırıyor.

Iron Man Gibi Hissedin

Tabi kulaklığın tek özelliği çeviri değil. Kulağınıza taktığınız saniyeden itibaren telefonunuzla uyumlu ve sizi tanıyan bir asistan haline dönüşüyor, ‘mesajları oku’ veya ‘müzikleri aç’ gibi komutlarınıza cevap veriyor. Kulaklığın fiyatı ise şimdilik 159 dolar.